TOP 5 heti akció: ezekkel robbantanak most az élelmiszerláncok

2026. 05. 07.

Heti akció: az elmúlt hónapok inflációja után a vásárlók egyre tudatosabban figyelik az akciókat: már nemcsak az számít, mi olcsó, hanem az is, hogy valóban megéri-e az adott ajánlat. A héten komoly árverseny alakult ki a Penny, Lidl, Aldi, Coop és Tesco üzleteiben. Megnéztük, hol mire érdemes most lecsapni, melyik bolt miben a legerősebb, és hol lehet a legtöbbet spórolni a heti nagybevásárlás során.

TOP 5 heti akció: ezekkel robbantanak most az élelmiszerláncok(Forrás: Oscar Wong/Getty Images)

Lidl: húsokban és tejtermékekben most nehéz leverni

A Lidl ezen a héten különösen erős a friss húsok és tejtermékek piacán. Több termék ára is jóval a megszokott árszint alá csökkent, így aki családi főzésre vásárolna be, most jelentős összeget spórolhat.

A legnagyobb figyelmet a csirkemellfilé kapja, amely több üzletben kilogrammonként 2000 forint körüli áron érhető el. Ez a jelenlegi piaci árakhoz képest kifejezetten kedvező ajánlatnak számít.

Amit most érdemes venni a Lidlben:

  • csirkemellfilé
  • trappista sajt
  • vaj
  • görög joghurt
  • felvágottak családi kiszerelésben

A diszkontlánc emellett több „2+1” jellegű akciót is futtat, ami különösen a nagyobb háztartásoknak kedvezhet.

Aldi: zöldségből és gyümölcsből most itt lehet a legjobban bevásárolni

Az Aldi ezen a héten a szezonális termékekre épít. Az üzletlánc látványosan próbálja leszorítani a friss zöldségek és gyümölcsök árát, ami a jelenlegi dráguló élelmiszerpiacon különösen fontos lehet.

A burgonya, vöröshagyma és alma ára több helyen is a konkurensek alatt van, miközben a banán és a paradicsom is kedvezőbb lett.

Top Aldi-ajánlatok:

  • burgonya
  • vöröshagyma
  • alma
  • banán
  • paradicsom

Az Aldi azoknak lehet most ideális választás, akik olcsón szeretnének egészségesebb alapanyagokból főzni.

Penny: alapélelmiszerekben továbbra is az egyik legolcsóbb

A Penny évek óta az egyik legerősebb szereplő az olcsó saját márkás termékek piacán, és most is elsősorban az alapélelmiszerekkel próbál vásárlókat csábítani.

A liszt, cukor, étolaj és tej ára több esetben is a teljes piac egyik legalacsonyabb szintjére került. Ezek azok a termékek, amelyek szinte minden háztartásban alapvetőnek számítanak.

Most ezekkel lehet sokat spórolni a Pennyben:

  • kristálycukor
  • finomliszt
  • étolaj
  • UHT tej
  • száraztészta

A Penny különösen azoknak kedvezhet, akik havi nagybevásárlást tartanak és az alapvető élelmiszereken szeretnének spórolni.

Tesco: Clubcard nélkül nem ugyanaz az élmény

A Tesco továbbra is erősen épít a Clubcard-rendszerre. Sok akció kizárólag a hűségkártyával érhető el, viszont aki használja az alkalmazást vagy a plasztikkártyát, komoly kedvezményeket kaphat.

Különösen a márkás termékeknél látványos az árkülönbség.

Most ezek a legjobb Tesco-ajánlatok:

  • őrölt kávé
  • mirelit pizza
  • üdítők
  • mosószer
  • snackek

A Tesco azoknak lehet jó választás, akik egyszerre szeretnének élelmiszert és háztartási termékeket vásárolni.

Coop: kisebb településeken most is fontos szereplő

Bár a Coop ritkábban szerepel a nagy országos akcióversenyek élmezőnyében, vidéken továbbra is meghatározó szereplő. A kisebb boltok előnye, hogy gyorsan és kényelmesen lehet bevásárolni, ráadásul több alaptermék most kedvező áron érhető el.

Amit most megéri megvenni a Coopban:

  • tojás
  • kenyér
  • ásványvíz
  • felvágottak
  • tejföl

A Coop főként azoknak kedvez, akik nem akarnak nagy hipermarketekbe utazni.

Gyakori kérdések – TOP 5 akció

Hol lehet most a legtöbbet spórolni?

A heti kínálat alapján jelenleg a Lidl és a Penny kínálja a legerősebb összképet.

Melyik bolt a legolcsóbb húsokban?

A legtöbb friss húsféle most a Lidlben a legkedvezőbb árú.

Hol érdemes zöldséget vásárolni?

Az Aldi most több szezonális terméket is kiemelten olcsón kínál.

Megéri a Tesco Clubcard?

Igen, több terméknél akár 30-40 százalékos különbség is lehet a normál árhoz képest.

Termék Legolcsóbb bolt Akciós ár
Csirkemellfilé Lidl kb. 1999 Ft/kg
Burgonya Aldi kb. 299 Ft/kg
Kristálycukor Penny kb. 329 Ft/kg
Tojás (10 db) Coop kb. 799 Ft
Őrölt kávé Tesco Clubcard akár -35%
Trappista sajt Lidl kb. 2399 Ft/kg
Étolaj Penny kb. 699 Ft/l
Banán Aldi kb. 499 Ft/kg

Érdemes feliratkozni hírlevelünkre is, melyben heti rendszerességgel megtalálhatóak a szupermarketek legfrissebb, akciós ajánlatai is.

Tudtad? Facebookon, Instagramon vagy akár Viberen is értesülhetsz legújabb tartalmainkról! Friss hírek, akciók, spórolási tippek, pénztárcabarát trükkök és házi praktikák egy helyen!

Ezt olvastad már?

Ajánlott videó

Hírlevél

Iratkozzon fel a hírlevelünkre és minden héten elküldjük a legjobb akciós újságokat!