Olcsó, hatásos: ezért áztasd ecetbe a WC papírt

2025. 07. 23.

A WC papírt sokkal több mindenre felhasználható, mint amire ki van találva. Nem csupán higiéniai termék, hanem különféle otthoni takarítási tippek alapanyagaként is jól működik. Sokan nem tudják, de a WC papírt ha ecetbe áztatjuk, nagyon jótékony hatású lehet.

Ezért áztasd ecetbe a WC papírt

Az ecet fertőtlenítő, folteltávolító és szagtalanító tulajdonságairól ismert. Ezzel a házilag elkészíthető trükkel egyszerűen fertőtlenítheted otthonod összes felületét, és elkerülheted az egészségre káros vegyszerek használatát.

Fertőtlenítő kendőként használva az ecetes WC-papír hatékonyan távolítja el:

  • a foltokat,
  • a vízkövet,
  • a penészt,
  • a baktériumokat
  • és a kellemetlen szagokat.
Olcsó, hatásos: ezért áztasd ecetbe a WC papírt

(Fotó: Getty Images)

Hogy használd fel?

  • Helyezz egy tekercs WC papírt egy műanyag edénybe.
  • Ezután önts rá néhány pohár ecetet, és várd meg, amíg beszívódik.
  • Néhány perc múlva már használhatod is a papírt, és élvezheted az eredményt.

Annyit kell tenned, hogy letépsz lapokat a WC-papírról, és áttörlöd velük a fertőtleníteni kívánt területeket a lakásodban – írja a Meglepetés.

Olvastad már a kerti praktikás cikkünk? Egy evőkanál ebből az olcsó összetevőből és többet nem kell gyomlálni a kertet!

Hatékony gyomirtószer olcsó összetevőből, azaz szódabikarbónából!

Kétféle módon használhatod a szódabikarbónát a kertben:

  1. A port a gyomra szórod: ez nagyszerűen működik, különösen a moha és a kis növények elleni küzdelemben, amelyek járda vagy terasz réseiben növekednek. Elegendő a növényeket vékony rétegben megszórni, és egy idő után elkezdenek kiszáradni.
  2. Készíts belőle folyékony oldatot. Önts öt liter vizet egy nagy tálba, adjon hozzá egy kanál port és keverd össze. Öntsd egy szórófejes tartályba és permetezd be vele a gyomokat.

Mit tehetünk, ha áthajlanak kertünkbe a szomszéd növényei?

A szép kertek kétélű fegyverek, mert bár vonzóbbá teszik az utcát, néhány lelógó ág vagy virág bekúszhat a szomszédok kertjébe, vagy felkeltheti a kíváncsi virág- vagy gyümölcsszedők érdeklődését. Amikor a növények elkezdenek átnőni a telekhatáron (akár a közterületre is), az nagy kellemetlenséget okozhat. Ahogy a bosszantó szedők is.

Jogilag minden, ami a telkünkre nő vagy áthajlik, az elvileg a miénk és kezelhetjük, gondozhatjuk, amíg a saját telkünkön maradunk, és nem okozunk kárt a növénynek. Ez azt jelenti, hogy a kerítésen átnövő bokrokat, a telekhatárra áthajló faágakat vagy átnyúló indákat elvileg belátásunk szerint kezelhetjük, de ez nem jelenti azt, hogy azt tehetünk vele, amit akarunk.

Először mindig beszéljünk a tulajdonossal (szomszédunkkal), ha tervezett tetteink befolyásolják a növényük megjelenését vagy egészségét. Ha valami nagyobb ágat tervezünk ki- vagy levágni, esetleg ha a növény kellemetlenséget okoz, például megrongál egy kerítést vagy árnyékot vet a gyepre, udvarias és bölcs dolog beszélgetést kezdeményezni – írtuk korábban. A teljes cikket IDE kattintva elolvashatod!

Érdemes feliratkozni hírlevelünkre, melyben heti rendszerességgel megtalálhatóak a szupermarketek legfrissebb, akciós ajánlatai is.

Tudtad? Facebookon, Instagramon vagy akár Viberen is értesülhetsz legújabb tartalmainkról! Friss hírek, akciók, spórolási tippek, pénztárcabarát trükkök és házi praktikák egy helyen!

Ezt olvastad már?

(Fotó: Getty Images)